Тепла ванна змусить вас схуднути, як за 30 хвилин ходьби

Поради

Чи знали ви, що прийняття гарячої ванни — це схуднення і має ті ж переваги для організму, що і 30-хвилинна прогулянка? Це може здатися мрією, але це результат дослідження, проведеного групою дослідників з Університету Лофборо, Англія.

Всі знають, що без фізичних навантажень ви все одно можете схуднути. Ми просто повідомляємо про те, що відкрив доктор Фолкнер.

Приймаючи гарячу ванну, ви худнете
Команда з 14 чоловіків провели два тести: 1-годинна їзда на велосипеді та 1-годинний прийом ванни при температурі 40 ° C, яка була призначена для підвищення температури тіла.

Як і слід було очікувати, їзда на велосипеді насправді спалила більше калорій, ніж гарячий душ, але хороша новина для ледарів, які не люблять фізичні вправи, ще попереду.

Дивовижне відкриття відбулося, коли дослідники зрозуміли, що, підвищуючи температуру тіла учасників дослідження на 1ºC, вони спалюють таку ж кількість калорій, як гуляючи близько 30 хвилин (140 калорій).

Рівень цукру в крові учасників залишався практично рівноцінним протягом усіх трьох видів діяльності; однак після гарячої ванни люди мали на 10% нижчі піки глікемії після їжі, ніж після фізичних вправ.

Це цікава інформація для дослідження ожиріння, оскільки пік глікемії є одним з основних факторів, що відповідають за накопичення жиру, особливо в черевній області.

Крім того, гаряча ванна також викликала протизапальну реакцію, подібну до тієї, що спричинена фізичними вправами. Це говорить про те, що безперервне пасивне зігрівання може допомогти зменшити хронічне запалення. Що зазвичай є при таких захворюваннях, як діабет 2 типу.

Пасивне нагрівання
Підвищення температури тіла учасників під час тривалої гарячої ванни називається пасивним нагріванням, на відміну від підвищення температури, яке відбувається, коли ми практикуємо фізичні навантаження.

Наука вивчає, як цей ефект може принести користь нашому здоров’ю.

Дослідження, проведене у Фінляндії та опубліковане в 2015 році, свідчить про те, що звичка відвідувати сауну може зменшити ризик серцевого нападу або інсульту, принаймні у чоловіків.

Думка про те, що пасивне нагрівання може сприяти здоров’ю серця, була підкріплена дослідженнями Орегонського університету, опублікованими в 2016 р. Вони показують, що прийняття гарячих ванн може знизити артеріальний тиск.

Метаболічні ефекти замочування при підвищеній температурі були вперше вивчені в 1999 році в Медичному центрі МакКні в Колорадо, США.

Результати цього дослідження показали поліпшення контролю глікемії, втрату ваги та зменшення інсулінової залежності у пацієнтів з діабетом 2 типу.

За словами доктора Фолкнера, мало досліджень щодо переваг пасивного нагрівання для здоров’я. Тому однією з цілей його досліджень було саме відродження інтересу до цієї теми.

На даний час дослідження доктора Фолкнера показали результати лише у чоловіків, але хто знає, чи спрацює це і у жінок?